İptal ve İade Şartları

Alkız Grup olarak satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmakta ve tüketici haklarına saygı duymaktayız. Satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorun, memnuniyetsizlik ve kötü tecrübe durumunda taleplerinizi alıyor, seçeneklerimizi değerlendiriyor ve sorunlarınızı en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.

Ürünlerin iade süreci konusunda izlediğimiz şartlar aşağıda listelenmektedir; şartlardan herhangi birisinin sağlanamaması halinde ürün iade talebi kabul edilemeyecektir.

İADE İÇİN İSTENENLER

  1. İade Edilecek Ürün (Orijinal Kutu ve Aksesuarlar ile)

    1. İADE EDİLECEK ÜRÜN

a-    İade edilecek ürün kullanılmış veya hasar görmüş ise iade talebiniz kabul edilememektedir.
b-    İade edilecek ürün, kargonun kullanıcıya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde gönderilmelidir. 
c-    Ürün teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak tarafımıza ulaşmış olmalıdır.
 
2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI/SEVK İRSALİYESİ

a-    Firmamız kağıt israfını önlemek amacıyla e-fatura kullandığı için siparişlerin faturaları mail yoluyla gönderilmektedir. Bu nedenle iade edilecek ürünler için herhangi bir fatura/sevk irsaliyesi gönderimi gerekmemektedir.
 
KARGOYA İLİŞKİN ŞARTLAR

a-    İade etmek istenilen ürün veya ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde kargo ücreti Alkız Grup tarafından karşılanacaktır.

b-    Tarafımıza ulaşan ürünlerin maksimum 3 iş günü süren inceleme sürecinin ardından, iadeye uygun bulunması durumunda ücret iadesi gerçekleştirilecektir. İade edilen bedelin hesabınıza geçme süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler ise 7 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

İade edilecek ürün kargo şirketlerinden biri yoluyla adresimize gönderilebilir. Ayıplı ürünlerin iade ücreti tarafımızca karşılanacaktır. Cayma hakkı kullanılan ürünlerin kargo ücreti ALICI tarafından karşılanır. 
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

  1.  İade edilen ürünlerin orijinal kutu veya ambalajı içerisinde gelmemesi halinde iade talepleri KESİNLİKLE kabul edilmeyecektir.
    2.    İade edilen ürünler orijinal kutu veya ambalajı içerisinde gelse dahi, orijinal kutusu veya ambalajı zarar gören, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 
    3.    İade sebebini internet sitemizden dolduracağınız formda belirtebilirsiniz.
    4.    İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

SİPARİŞ İPTALİ

Yanlış verilen veya vazgeçilen siparişler iptal ettirilebilmektedir. 
İptal işlemlerinde;
–    ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı 
–    ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek 
işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle tarafınıza iade edilir.